Gruntavimas purkštuvu


Tiek gruntuojant purkštuvu, tiek voleliu galima pasiekti panašių rezultatų, tačiau gruntavimas purkštuvu turi keletą privalumų, dėl kurių daugelis profesionalių dažytojų renkasi būtent šį metodą.

 

Pirma, gruntavimas purkštuvu yra greitesnis ir efektyvesnis nei naudojant volelį. Purkštuvu galima greitai ir tolygiai padengti didelius plotus išlaikant aukšta darbų kokybę, tokiu būdu sutaupoma daug laiko kuris kartais būna kritiškai svarbus klientui.

Antra, gruntuojant purkštuvu apdaila ir dengimas būna lygesni nei naudojant volelį. Purkštuvai gali išpurkšti gruntą, sukurdami smulkią dulksną, kuri nusėda ant sienos paviršiaus, todėl gruntas dengiamas tolygiau, išvengiama volelio žymių ar nelygumų. Taip užtikrinama švari ir profesionali apdaila, ypač svarbi dirbant su tekstūruotu ar nelygiu paviršiumi.

 

Galiausiai, naudojant purkštuvą gruntavimui, galima sutaupyti ir medžiagų sąnaudas. Purkštuvams reikia mažiau naudojamos medžiagos nei voleliams, nes purškiant ji yra atomizuojama į mažesnes daleles, todėl ne tik tolygiai pasiskirsto ant dirbamo paviršiaus, bet ir bendras produkto nuostolis yra mažesnis.

Apibendrinant galima pasakyti, kad nors abu būdai gali duoti puikių rezultatų, gruntavimas purkštuvu yra greitesnis, efektyvesnis, užtikrina tolygesnį dengimą ir leidžia sutaupyti medžiagų sąnaudų, todėl daugelis profesionalių dažytojų renkasi šį būdą.